Vysoce postavený kurdský politik Sálih Muslim je na svobodě. Česká policie ho zadržela na základě mezinárodního zatykače, soudce ale přijal jeho slib, že bude docházet k soudním jednáním, a do vazby ho nevzal. O jeho vydání usiluje Turecko, které jej považuje za teroristu, pro Kurdy je naopak hrdinou.

Proti jeho stíhání protestovaly v úterý před Městským soudem v Praze desítky Kurdů. Už v pondělí demonstrovali před českými ambasádami ve světě a české politiky zavalili stovkami žádostí, aby v případu pomohli.

Po odchodu ze soudní síně komentoval Muslim své propuštění. "Domnívám se, že to není rozhodnutí politické, ale právní," prohlásil u hloučku novinářů a Kurdů s transparenty. Policie nechce případ "z taktických důvodů" komentovat.

22,5 milionu

korun vyčlenilo v roce 2015 Česko na přednášky o Blízkém východě, které v tuzemsku spoluorganizovala Kalifornská univerzita v Los
Angeles.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.