Někdy člověk až žasne, jak jsme to mohli v Česku bez bdělého oka a trestající ruky Andreje Babiše přežít. Považte: fakultní nemocnice byly tak "destabilizované", že museli vyletět dva ředitelé. Pošta v takovém "rozkladu", že šéf musel okamžitě pryč. Na ministerstvech seděli "neschopní" náměstci − 22 jich vyletělo.

A nejnověji se dozvídáme, že důvěry premiéra nebyl hoden ani šéf Generální inspekce bezpečnostních sborů, takže by se měl také balit. Hrozná země!

Pak je tady ještě druhá verze příběhu: Babiš se jednoduše snaží co nejrychleji obsadit co nejvíc postů ve státní správě loajálními lidmi. A zatímco v případě náměstků či šéfa pošty se to dá s přimhouřením obou očí přejít, v případě tlaku na šéfa GIBS Murína už opravdu ne. GIBS je "policie na policisty", přičemž policisté vyšetřují Babiše pro podezření z dotačního podvodu. Premiér v demisi je v takovém konfliktu zájmů, že si větší nelze představit. Jakkoliv GIBS není ideálně fungující instituce, není známo nic, co by ospravedlňovalo okamžitý vyhazov ředitele.

Babiš nemůže chtít, aby hodnocení jeho postupu znělo jinak než: skandální. Nepřijatelné.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru