V Česku se staví nejvíce průmyslových hal za posledních deset let. Investoři se předhánějí v tom, která z nich nabídne nájemcům nižší spotřebu energií, a tím pádem i menší provozní náklady. V objektech se běžně instalují úspornější žárovky i armatury, v zahraničí se pro jejich provoz využívají obnovitelné zdroje energie. V tom má Česko zatím co dohánět.

"V tuzemských průmyslových halách je v drtivé většině LED osvětlení standardem," říká Lenka Matějíčková, vedoucí oddělení udržitelného rozvoje pro Evropu v mezinárodní konzultantské firmě Arcadis. "Ještě před pěti lety jsme se v těchto objektech setkávali jen se zářivkami," dodává. Developeři si mezitím spočítali, že se jim investice do LED osvětlení vyplatí, mezi běžnými a LED žárovkami je dnes už minimální cenový rozdíl.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.