středa 28. února

Svoje hospodářské výsledky za loňský rok zveřejní rakouská bankovní skupina Erste, s jejímiž akciemi se obchoduje i na pražské burze. Erste za první tři čtvrtletí roku 2017 vykázala především kvůli odeznění vlivu jednorázových příjmů z roku 2016 meziroční propad čistého zisku o 16,2 procenta zhruba na 25,4 miliardy korun. Spolu s Erste bude o výsledcích hospodaření informovat veřejnost i Česká spořitelna, která pod Erste spadá. Největší česká banka podle počtu klientů se na zisku skupiny podílí téměř z poloviny.

čtvrtek 1. března

Ministerstvo financí zveřejní údaje o pokladním plnění státního rozpočtu za únor. Zatím poslední dostupná data jsou za leden, kdy rozpočet vykázal přebytek 26,5 miliardy korun. To je o 17,4 miliardy více než loni. V roce 2016, který přinesl nejvyšší přebytek rozpočtu v historii (61,8 miliardy), však lednové příjmy převýšily výdaje téměř o 46 miliard.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru