Vzpomínáte si na dobu, kdy jste si kupovali auto a za příplatek jste si mohli přiobjednat elektrické ovládání oken nebo klimatizaci? Na výběr bylo mnoho doplňkové výbavy a záleželo jen na vašich preferencích a peněžence. Dnes (téměř) všechna nová auta tuto výbavu mají "v základu" a přijde nám to už jako běžná věc. A tak je to i v rodinném podnikání, kde je už v základní výbavě také konflikt. Nemůžete ho odmítnout, je tam natvrdo vestavěn. Může za to kombinace zájmů všech zúčastněných a celková dynamika rodinné firmy.

Na mezinárodní konferenci rodinných firem v Miami jsem se potkal se starším kolegou z Londýna, s nímž jsme se shodli, že odmítáme potenciální klienty, u nichž je konflikt otevřený a vyhraněný, už když žádají o naši pomoc. Mnohem raději pracujeme s rodinami v preventivní fázi, kdy je posláním nás poradců pomoci majitelům firmy a jejich rodinám najít správnou rovnováhu a pravidla. Podpořit je při změnách ve vlastnictví a vedení jejich firem, jež je nevyhnutelně v budoucnu čekají nebo je už řeší.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.