Před takovými deseti patnácti lety se rodinné podniky netěšily takové pozornosti jako dnes, říká Mattias Nordqvist, který na Jönköpingské univerzitě vede Centrum pro rodinné podnikání a vlastnictví. "V ekonomických médiích se tehdy psalo, že by bylo lepší, pokud by podnikatelé prodali své firmy někomu jinému, aby předešli konfliktům a dalším problémům v rodině," říká uznávaný odborník na rodinné firmy v rozhovoru během konference Jak úspěšně předat rodinnou firmu druhé generaci, kterou pořádalo Centrum pro rodinné firmy VŠE v Praze a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Během něj stihl čtyřiačtyřicetiletý Švéd dát zároveň rozhovor po telefonu švédskému rozhlasu. Setkali jsme se totiž jenom několik dní poté, co zemřel zakladatel Ikey Ingvar Kamprad. Výrobce nábytku je jednou z největších rodinných společností na světě.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.