Čím víc pořadatelů, tím zpravidla širší záběr. A tak se včera − v den 70. výročí komunistického puče − na Václavském náměstí v Praze demonstrovalo nejen proti totalitě. Na svolání akce se totiž spolu se zástupci občanských iniciativ, některých parlamentních i neparlamentních stran či Konfederace politických vězňů podílela i podnikatelská sdružení. Vedle hesel odsuzujících minulý režim a varujících před vládou jedné strany se objevily i transparenty proti elektronické evidenci tržeb. Kritika se snášela na hlavu premiéra v demisi Andreje Babiše i náruživého kuřáka prezidenta Zemana, jiný nápis nad hlavami demonstrujících zase požadoval "Svobodu hospodám, chceme výjimku, chceme v hospodách kouřit".

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru