Čím víc pořadatelů, tím zpravidla širší záběr. A tak se včera − v den 70. výročí komunistického puče − na Václavském náměstí v Praze demonstrovalo nejen proti totalitě. Na svolání akce se totiž spolu se zástupci občanských iniciativ, některých parlamentních i neparlamentních stran či Konfederace politických vězňů podílela i podnikatelská sdružení. Vedle hesel odsuzujících minulý režim a varujících před vládou jedné strany se objevily i transparenty proti elektronické evidenci tržeb. Kritika se snášela na hlavu premiéra v demisi Andreje Babiše i náruživého kuřáka prezidenta Zemana, jiný nápis nad hlavami demonstrujících zase požadoval "Svobodu hospodám, chceme výjimku, chceme v hospodách kouřit".

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru