Andrej Babiš je mezigalaktická raketa, říkával o svém šéfovi jeden z politiků hnutí ANO. Představit si pod tím lze leccos, ale jedna asociace se nyní přímo nabízí: jakmile se miliardář dostal na premiér­ský orbit a sáhl k jeho spolehlivému ovládnutí, začínají na nás dolů padat trosky vyhořelých palivových nádrží. Jednou z nich s cedulkou Czech-Japan made je Tomio Okamura.

Zaplať pánbůh za vývoj, který už se skoro nečekal. Když loni v říjnu volby zažehly Babišův motor, převládl dojem, že společný let ANO, komunistů a Okamurovy SPD ke hvězdám nic nezastaví. Stopatnáctičlenná sněmovní většina si hladce rozdělila křesla ve vedení sněmovny, soustavně spolu jednala a opakovaně zdůrazňovala shodu v řadě programových bodů. Po jejích voličích dokonce znovu vyšplhal do výšin prezident Miloš Zeman. Čtyři měsíce trio Babiš, Filip a Okamura cukrovalo, až veřejný prostor ovládl dojem, že před zavedením referend, přímé volby a odvolatelnosti politiků či seškrtáním dávek nepřizpůsobivým už Česko nic neuchrání.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru