Syrští Kurdové jsou nejspolehlivějšími spojenci Západu v syrské válce. V zásadě jsou naším − tedy pokud Česko stále považujeme za součást Západu − pozemním vojskem v tomto konfliktu.

Či jinak. Mýlí se ten, kdo si myslí, že byla nejhorší teroristická síť dnešní doby, Islámský stát, rozdrcena zásluhou ruských stíhaček. Moskvě vždy šlo zejména o likvidaci jiných rebelských skupin, které ovládají území blíže Damašku. Pod krutovládou Islámského státu se nacházela především východní, vzdálenější část Sýrie. Jenže hrdlořezové jsou dnes už víceméně minulostí. Porazila je kurdská milice známá pod zkratkou YPG, po léta vyzbrojovaná Spojenými státy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru