Desetiletý Šimon z Prahy navštěvoval první dva roky jednu z klasických základních škol. Pak se s rodiči přestěhoval na Jižní Město, kde našli alternativu. Škola Můj Projekt (ŠMP) se skrývá v nenápadné budově uprostřed zahrady mezi paneláky nedaleko hlavního tahu na Brno. "Je to jiné v tom učení. V předchozí škole jsme seděli v lavicích, psali nebo zvedali ruku. Tady máme devadesátiminutové bloky a velkou volnost ve výběru témat," popisuje Šimon.

Podobně by se mohly začít učit děti i v Ostravě. Stejnojmenný vzdělávací koncept, který vymysleli odborníci a příznivci "jiného" vzdělávání, plánuje díky rostoucímu zájmu expandovat. Zatím s ním pracují školy na dvou místech − kromě Prahy, kam chodí 74 dětí, funguje už od 90. let v Sokolově, kromě mateřské a základní školy je zde i gymnázium. Autoři konceptu už kvůli Ostravě podali žádost na ministerstvo školství. Vytipované mají ale i další lokality − v Třeboni a Středočeském kraji.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.