Před dvěma měsíci nabídl polský koncern PKN Orlen, který vlastní většinu v Unipetrolu, že vykoupí zbylé menšinové akcionáře. Mířil na držitele 37 procent akcií, kterým za jednu nabídl 380 korun. Nakonec svůj podíl navýšil o 31 procent.

Převod akcií i jejich počet potvrdil PKN Orlen v informaci pro burzu. Firma na získání dalších 56,28 milionu akcií vydala 3,5 miliardy zlotých (asi 21 miliard korun). Zaplatila za ně ze svojí volné hotovosti a částečně z úvěrů.

Nejvíce peněz, a to přes 16 miliard korun, získala z prodeje akcií finanční skupina J&T. "Došlo k vypořádání transakce, peníze už máme na účtě," potvrdil Michal Šnobr za J&T a její spoluinvestory, kteří měli v Unipetrolu přes firmy Paulinino a Entris 23 procent akcií.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.