V konferenční místnosti zdobené modely stíhacích letadel si Josef Bečvář dává pozor na slova. Nejvýše postavený generál v české armádě působí podmračeně. Je vidět, že se snaží, aby jeho odkaz nebyl poznamenaný nedotaženými zakázkami, hodně věcí se podle něj už zlepšilo. Když začne mluvit o Rusku jako o hrozbě, které je nutné čelit, působí rozhodně − jako muž, který ví, o čem mluví.

HN: Exnáčelník Generálního štábu Jiří Šedivý říká, že největším rizikem je pro nás Rusko. Jak to vidíte vy?

Rusko musíme určitě vnímat jako hrozbu, protože činí nestandardní kroky, které jsme v evropském prostoru dlouho neviděli. Ať je to Ukrajina nebo Krym. Ale jde i o pozice, které získává v Sýrii.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.