Vláda v Číně na jeden rok převzala kontrolu nad tamním pojišťovacím a realitním konglomerátem Anbang. Předseda správní rady a hlavní akcionář Wu Siao-chuej, který byl zatčen už loni v červnu, byl obviněn ze zpronevěry a podvodu. Peking si ale další informace ohledně vyšetřování nechává zatím pro sebe.

Není tak jasné, čeho přesně se měl Wu dopustit. Čínská komise pro regulaci pojišťovacího trhu pouze uvedla, že pojišťovnický obr Anbang provedl "nelegální operace, které by mohly výrazně poškodit platební schopnost společnosti". A že přechází pod její správu.

Anbang se řadí k nejagresivnějším čínským podnikům, které prostřednictvím akvizic rychle expandovaly do zahraničí. Společnost vlastní například slavný newyorský hotel Walford Astoria.

311 mld. USD

je odhadovaná hodnota majetku čínského konglomerátu Anbang.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Čínská vláda na jeden rok převzala kontrolu nad tamním konglomerátem Anbang, který vlastní slavný newyorský hotel Walford Astoria.
  • Předseda správní rady a hlavní akcionář Wu Siao-chuej byl obviněn ze zpronevěry a podvodu. Ve vězení je už od loňského června.
  • Experti považují převzetí kontroly nad Anbangem za neobvyklý a překvapivý krok.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.