Přestože jeho příběh připomíná spíš americké Silicon Valley, prorazil Václav Navrátil se svým výzkumem z laboratoří v pražských Dejvicích. Už během studia vyvinul metodu, která může v budoucnu posloužit lékařům ke včasnému odhalení rakoviny nebo nebezpečných bakterií v lidském těle. O jeho výsledky se teď zajímají investoři, s jejichž pomocí se připravuje na založení firmy, která by objev dál rozvíjela.

"Do budoucna bychom chtěli vytvořit centrum, které bude pomáhat vzniku a vývoji nových léků. Chceme vyplnit propast mezi akademickým světem a byznysem, plánujeme úzce spolupracovat s ústavem, z něhož jsme vzešli," naznačuje další směr Navrátil.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.