Týden poté, co devatenáctiletý mladík na střední škole ve floridském Parklandu postřílel automatickou puškou AR-15 sedmnáct studentů, se odvíjí stejný scénář jako po každé podobné tragédii. Po zcela pochopitelném přílivu směsi bolesti ze ztráty lidských životů, zděšení z nepředvídatelnosti takového zločinu a hlavně hněvu, že se dosud nestalo nic, co by mohlo něčemu podobnému napříště zabránit, nastupují politické rituály.

Prezident Donald Trump přijal v Bílém domě příbuzné obětí i ty, kterým se se štěstím podařilo přežít či uniknout. Podobné setkání se konalo v portlandské škole, jen Trumpa zastoupil viceprezident Mike Pence. Slovům útěchy a porozumění lze i věřit, navzdory nachystaným poznámkám, jak reagovat ("Naslouchám vám."), zachyceným pohotovými reportéry, protože k politickému řemeslu, když dotyčnému schází schopnost empatie (spontánnosti má Trump až až), patří i příprava.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru