V souboji o to, kdo jako první bude vozit cestující futuristickým hyperloopem, o vítězství urputně bojují Spojené arabské emiráty. Tamní dopravní agentura včera veřejnosti předvedla koncept potrubí, jímž se kapsule s pasažéry může teoreticky prohánět rychlostí až 1200 kilometrů za hodinu. Konstrukci má na starosti Virgin Hyperloop One, americká firma, v jejímž vedení od prosince sedí známý miliardář Richard Branson, a práce prý postupují zdárně. I úřady pouštního státu podle kusých zpráv ve vytyčení trasy pokročily. Pokud se naplní vize Virgin Hyperloop One mít v roce 2021 tři funkční systémy postavené na hyperloopu, měla by trasa spojující dvě milionové metropole, Dubaj a Abú Dhabí, být mezi nimi.

jarvis_5a8f0781498e81332192cc8c.jpeg
Ve Spojených arabských emirátech předvedli, jak by mohl vypadat superrychlý "vlak" budoucnosti - hyperloop
Foto: Reuters
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru