V souboji o to, kdo jako první bude vozit cestující futuristickým hyperloopem, o vítězství urputně bojují Spojené arabské emiráty. Tamní dopravní agentura včera veřejnosti předvedla koncept potrubí, jímž se kapsule s pasažéry může teoreticky prohánět rychlostí až 1200 kilometrů za hodinu. Konstrukci má na starosti Virgin Hyperloop One, americká firma, v jejímž vedení od prosince sedí známý miliardář Richard Branson, a práce prý postupují zdárně. I úřady pouštního státu podle kusých zpráv ve vytyčení trasy pokročily. Pokud se naplní vize Virgin Hyperloop One mít v roce 2021 tři funkční systémy postavené na hyperloopu, měla by trasa spojující dvě milionové metropole, Dubaj a Abú Dhabí, být mezi nimi.

jarvis_5a8f0781498e81332192cc8c.jpeg
Ve Spojených arabských emirátech předvedli, jak by mohl vypadat superrychlý "vlak" budoucnosti - hyperloop
Foto: Reuters
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru