Paprsky floridského slunce se odráží od zdi betonového úkrytu. A neméně silně se od ní odráží také živelný dětský pokřik.

Od prvních vteřin snímku Florida Project, který od čtvrtka promítají kina, je jasné, proč tento americký nezávislý titul loni tak nadchl festivalové publikum ve francouzském Cannes.

Stačí krátká překřikovaná mezi drobotinou a rychlý běh rozpálenou ulicí. Energie sálá do temnoty kinosálu, je nakažlivá a do konce nepoleví.

"Film je malým portrétem společnosti a říká hodně o zodpovědnosti a lidské komunitě," poznamenal ve středu herec Willem Dafoe na festivalu v Berlíně, když zde přebíral čestnou cenu. Při natáčení Florida Projectu se prý dozvěděl hodně o světě.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.