Pohled Čechů na EU je mnohem kritičtější než ve zbytku střední Evropy. Zjistila to nedávno organizace Europeum, která vztah k EU zkoumala současně na Slovensku, v Rakousku, Slovinsku a Maďarsku. Tuzemské zastoupení Evropské komise chce proto o výhodách unie Čechy přesvědčit novou kampaní.

Takzvaný czexit podle výsledků sice podporuje aktuálně jen 34 procent obyvatel napříč republikou, jenže v rámci prostoru bývalého Rakouska-Uherska, se kterým sdílíme podobné kulturní a ekonomické reálie, jsou v pohledu na unii Češi zdaleka nejpřísnější. Nejvíce nakloněni svému členství v EU jsou naopak Maďaři. Setrvání v EU tu má podporu 84 procent lidí − oproti 54 procentům Čechů − a pro vystoupení z unie je pouhých devět procent Maďarů, ukázal průzkum.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.