Před necelými čtyřmi lety přivedla tehdejší ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD) svého spolužáka z vysoké školy Martina Kučeru na post náměstka pro ekonomiku a evropské fondy. Nestraník se zkušenostmi z manažerských pozic v Erste Bank nebo Citibank měl na starosti čerpání evropských peněz a jeho oddělení v tom bylo úspěšné. Po nástupu jednobarevné vlády Andreje Babiše (ANO) ale přišel o místo.

Kabinet tehdy odvolal více než dvacet odborných náměstků, teď chystá změnu zákona, aby to příště šlo snáze.

"Když končila ministryně, státní tajemník mi podepsal hodnocení, že je všechno v pořádku. Trochu mě proto zaskočilo, když mě za 14 dní vyhodili," popisuje svůj odchod Kučera. Spolu s ostatními se dva dny před Štědrým dnem dozvěděl, že musí odejít.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.