Přelom ledna a února byl ve znamení nárůstu rozkolísanosti na finančních trzích. Pozornost upoutal především prudký pokles akcií napříč kontinenty, všemu ale předcházel poměrně výrazný růst výnosů vládních dluhopisů ve Spojených státech i eurozóně. Ten přišel po delším období stability na těchto trzích, jež se vyznačovalo kombinací příznivých zpráv o hospodářském růstu a nízké inflaci.

V tomto duchu přicházela data i během ledna a silný růst ekonomik vedl k posunu v postoji klíčových centrálních bank. ECB i Fed totiž na zasedáních v závěru ledna deklarovaly vyšší důvěru v naplnění svých inflačních cílů. Pro trhy je to velmi důležitá zpráva a s odstupem času vše zní jako koncert. Takřka jako by obě banky tento vzkaz vzájemně vyladily.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru