Kybernetické útoky budou minimálně po dobu pěti následujících let představovat třetí nejzávažnější hrozbu pro globální společnost a její stabilitu. Potenciálními i reálnými dopady je překonají pouze přírodní katastrofy a extrémní výkyvy počasí, tvrdí zpráva Global Risks Report 2018 z dílny Světového ekonomického fóra.

Zastoupení moderních technologií v pětici nejvýznamnějších hrozeb pro lidskou společnost nekončí kybernetickými útoky. Na čtvrtém místě figurují datové podvody, jež se dnes pravděpodobně rovněž odehrávají převážně v digitální podobě. Pátou hrozbu v pětiletém výhledu těch globálně nejzávažnějších reprezentují selhání při řešení klimatických změn.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.