Do Řecka, které se zvolna vzpamatovává z hluboké hospodářské krize, přijíždí od roku 2013 stále více zahraničních turistů. Loni jejich počet poprvé přesáhl 30 milionů, včetně 4,6 milionu, kteří tam zavítali jen krátce během okružních plaveb po Středozemním moři. Hospodářství přinesli 14,7 miliardy eur.

V prvních měsících letošního roku je zřejmé, že zájem o dovolenou v Řecku dále rychle stoupá. Platí to nejenom pro Němce či Brity, jichž přijíždí do této země nejvíce, ale i pro české cestovatele.

"Aktuální předprodeje zájezdů do Řecka vykazují pětadvacetiprocentní meziroční nárůst. Řecko je v žebříčku popularity stále na pátém místě," sdělil HN Michal Veber, tajemník Asociace cestovních kanceláří. Podle něj do Řecka v roce 2016 zamířilo 265 tisíc českých turistů.

Údaje za uplynulý rok ještě nejsou k dispozici, ale asociace odhaduje, že by to mohlo být stejně jako v roce 2014, tedy zhruba 291 tisíc.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Do Řecka loni zavítalo přes 30 milionů zahraničních turistů, kteří tamní ekonomice přinesli skoro 15 miliard eur.
  • Vláda v Aténách uvalila na firmy podnikající v cestovním ruchu vysoké daně. Mnohem citelnější než například Turecko nebo Chorvatsko.
  • Řecko je pro české turisty stále pátou nejoblíbenější destinací.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.