Miroslava Ferancová ani náznakem nepřipouští, že by řídicí funkci ve státním sektoru získala s pomocí politické protekce. "Vy máte všichni plnou pusu emancipace, ale když na to přijde, každá manželka je pro vás hloupá koza, která si musí nechat od manžela shánět práci. Vypadá to, jako když jsem doteď seděla doma a míchala těsto," zlobí se žena, která je vedoucí personálního oddělení ve státním podniku Vojenské lesy a statky. Nastoupila, když byl šéfem zakladatelského ministerstva obrany místopředseda ANO Martin Stropnický.

Jisté podezření z protežování vyvolává skutečnost, že i oba manželé Ferancovi jsou členy hnutí ANO. A oba dříve pracovali v holdingu Agrofert založeném nynějším premiérem a šéfem ANO Andrejem Babišem. Manžel Milan je navíc poslancem a byl řadu let kolegou druhého muže Babišova hnutí Jaroslava Faltýnka.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Na pražském magistrátu jsou zaměstnáni rodinní příslušníci dvou zastupitelů za ANO. Primátorka Adriana Krnáčová ale tvrdí, že zohledňovala jen profesionalitu.
  • Otec mluvčí hnutí ANO Lucie Kubovičové donedávna dělal poradce na ministerstvu pro místní rozvoj. S ministryní Karlou Šlechtovou si prý náhodně "padli do oka".
  • Žena poslance za ANO Milana Ferance má řídicí funkci ve státním podniku Vojenské lesy a statky. "Manžel mi v ničem nepomohl," brání se.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.