Více než deset let se developer HB Reavis snažil zahájit stavbu velkého obchodního a zábavního centra v Brně. Vyrůst mělo vedle autobusového nádraží Zvonařka. Obyvatelé města ale proti plánu protestovali. V místě už dvě obchodní centra stojí, pokud by vyrostlo další, vznikla by komerční čtvrť bez bytů, která by žila jen přes den, v otevíracích hodinách obchodů. Developer teď svoji snahu vzdal a pozemky se rozhodl prodat.

"Jedná se o strategické rozhodnutí skupiny HB Reavis přesunout tento kapitál z českého regionálního trhu do některé ze západoevropských metropolí," uvedla Kristýna Křemenová, marketingová a PR manažerka společnosti.

Firma tak odstupuje od plánu vybudovat centrum značky Aupark, která je významná na sousedním Slovensku. Tam vlastní celkem čtyři obchodní domy, nejstarší provozuje už od roku 2001 v Bratislavě. V Česku má zatím dům v Hradci Králové, Brno mělo být druhé.

682 metrů

čtverečních ploch v nákupních centrech má Brno na tisíc obyvatel. To je poměrně vysoká hustota. Je to více než v Praze, kde je 672 čtverečních metrů těchto ploch na tisíc obyvatel.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.