Už osmý rok v řadě zvyšují české firmy vývoz. Na rekordní hodnotu se vyšplhal i loni, kdy dosáhl 4,2 bi­lionu korun. A nic zatím nenasvědčuje tomu, že by se letos měl nastoupený trend změnit.

"Nepotvrdily se černé scénáře o vazbě exportu na ukončení intervencí ČNB," připomíná Karel Havlíček, předseda Asociace malých a středních podniků, že centrální bankéři několik let oslabovali kurz koruny. Současné posilování koruny je přesto jedním z možných rizik pro český vývoz. Podle mnoha firem může být problémem zpevnění kurzu pod 24,50 za euro.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.