Andrej Babiš (ANO) se snaží, aby Česko mělo z krku žalobu Bruselu kvůli odmítání přijímat uprchlíky na základě povinných kvót. Pre­miér v demisi tak navazuje na snahu předchozí vlády a chce ukázat, že Praha je ochotná s řešením migrační krize pomáhat, i když ne prostřednictvím kvót, jež dál zásadně odmítá. A tedy že zbytek Evropské unie nemá Česku co vyčítat.

Babiš by rád začátkem května v Itálii navštívil jeden z uprchlických táborů, takzvaných hotspotů, potvrdila HN mluvčí vlády Barbora Peterová. Premiér se chce o situaci přesvědčit přímo na místě. A následně posoudit, jakou konkrétní pomoc by vláda mohla případně poskytnout.

Program návštěvy se teprve připravuje. Babiš však přišel s nápadem, že by se česká pomoc ve prospěch zmírnění migrační krize mohla týkat dětí, které v uprchlickém táboře žijí. HN to potvrdily tři dobře informované zdroje.

12 uprchlíků

přijalo Česko na základě povinných kvót.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.