Pokud člověk přijde kvůli pracovnímu úrazu o zaměstnání, má ze zákona nárok na finanční kompenzaci. Tu mu platí bývalý zaměstnavatel, respektive pojišťovna, u které je firma pojištěna. Pokud je však společnost pojištěna u České pojišťovny, postiženému se za posledních pět let snížila tato náhrada o 3700 korun měsíčně. A to jen vinou rostoucí minimální mzdy.

Může za to nejasný výklad způsobu, jakým může pojišťovna výši náhrady za ztrátu výdělku vypočítat. Finanční příspěvek nezaměstnanému po pracovním úrazu se počítá jako rozdíl mezi jeho posledním platem a minimální mzdou. Pojišťovny si však mohou vybrat, jestli použijí aktuální výši minimální mzdy, nebo její úroveň z doby, kdy se člověk registroval na úřadu práce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.