Reforma prezidenta Donalda Trumpa, která na nižší daně láká do USA stamiliardový kapitál nadnárodních firem, se může pochlubit prvním úspěchem. Výrobce internetových přístrojů a softwaru Cisco potvrdil jako první z amerických korporací, že do země převede téměř celou hotovost, kterou dosud držel v zahraničí. To dělal právě proto, aby se doma vyhnul placení vysokých korporátních daní.

Společnost ohlásila, že do USA letos na jaře vrátí 67 miliard dolarů, tedy skoro 95 procent z částky, kterou má "zaparkovanou" za hranicemi. Celkem 31 miliard během dalších dvou let použije k nákupu vlastních akcií. Počet volně obchodovaných cenných papírů firmy se tím sníží. Na oznámení už reagovaly její akcie, jejich hodnota se hned po ohlášení kroku zvedla o více než sedm procent, ve čtvrtek se obchodovaly za cenu kolem 45 dolarů.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.