Druhé referendum o členství v EU podle britského ministra zahraničí Borise Johnsona nepřipadá v úvahu. Jeho výsledkem by prý byly jen politické spory a poraženým by byla Británie. Johnson se v projevu proneseném na půdě vlivného think-tanku Policy Exchange snažil oslovit odpůrce rozvodu s unií, kteří podle průzkumů mezi obyvateli Spojeného království nyní převažují, například tím, že brexit označil za "velký liberální projekt", jenž nakonec zemi sjednotí. Uklidnit by ale potřebovali i zastánci brexitu. Podle interní vládní analýzy, která se na veřejnost dostala minulý týden, odchod unie nejvíc dopadne na severovýchod Anglie a region West Midlands, kde byli přitom zastánci brexitu ve většině. Naopak ekonomika jasně proevropského Londýna má utrpět nejméně. Fotograf zachytil odpůrce brexitu, demonstrující během včerejšího Johnsonova projevu.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru