Hlavním heslem italského Hnutí pěti hvězd je očista politiky. Hnutí se podle průzkumů ve volbách, které budou začátkem března, stane nejsilnější politickou stranou. Teď ho ale zasáhl skandál, který odhalil, že řada jeho politiků má sama problém s morálkou. I když jinak své konkurenty kritizují za jejich údajnou zkorumpovanost.

Všichni zákonodárci za Hnutí pěti hvězd se po svém zvolení zavázali, že budou polovinu svého platu posílat na podporu drobným podnikatelům a na umoření vysokého státního dluhu. Italští novináři ale odhalili, že to někteří z nich dělají jen naoko. Bývalý premiér a lídr Demokratické strany Matteo Renzi kvůli tomu Hnutí pěti hvězd označil za "Noemovu archu podvodníků, lidí, kteří perou špinavé peníze, a gaunerů". Italští poslanci a senátoři berou víc než pětinásobek průměrné mzdy a kritici tak jejich platy označují za přemrštěné.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.