Německé hospodářství nezklamalo ani v závěru uplynulého roku. Jeho hrubý domácí produkt podle včerejší zprávy Spolkového statistického úřadu během čtvrtého kvartálu dále zrychlil meziroční tempo růstu na 2,9 procenta.

Největší hospodářství v Evropské unii za celý uplynulý rok zaznamenalo vzestup o 2,2 procenta a podle nedávných předpovědí Evropské komise a Mezinárodního měnového fondu by to letos mělo být 2,3 procenta. "Německo by mohlo ještě trochu přidat. Využití kapacit je vysoké, ale stále nižší než v předkrizovém roce 2007. A investice začaly stoupat teprve nedávno," komentuje Carsten Brzeski, hlavní ekonom ING Bank pro Německo a Rakousko.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.