Dlouhá léta patřilo dílo z přelomu 14. a 15. století, triptych Ukřižování, které znázorňuje Ježíše na kříži, mezi umění s nejasným původem. Do Francie se po druhé světové válce vrátilo z nacistických sbírek a nebylo jasné, kdo byl jeho původním majitelem.

To se ale změnilo tento týden. Francouzská ministryně kultury Francoise Nyssenová předala triptych vnukům židovské rodiny, která o něj přišla při útěku před nacisty. Ministryně si při této příležitosti prohlédla speciální výstavu slavného pařížského Louvru. Ta zahrnuje pouze díla, která ukradli nacisté a jejichž majitele ani jejich potomky se dosud nepodařilo vypátrat. Francouzi doufají, že právě díky této výstavě se jim po letech podaří najít jejich opravdové vlastníky a díla jim vrátit.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.