Uprostřed jednání o nové vládě utržil Andrej Babiš citelnou ránu. Bratislavský krajský soud zamítl žalobu českého premiéra a šéfa hnutí ANO, že je neoprávněně veden v archivních svazcích někdejší československé tajné policie StB jako agent. Končí tím více než pětiletá pře, kterou Babiš na Slovensku vedl proti Ústavu paměti národa. Soud zrušil původní rozsudky, které byly v Babišův prospěch.

Pro premiéra je to nepříjemná zpráva. Prakticky po celé své působení ve vrcholové politice tvrdí, že nebyl žádným "agentem Burešem", což bylo Babišovo krycí jméno v dokumentech StB.

V článku se dále dozvíte

  • Babišův spor o to, zda jej vede slovenský Ústav paměti národa ve svazcích StB jako agenta oprávněně, skončil.
  • Babiš při prohrál, dál tvrdí, že s StB nespolupracoval, a mluví o další žalobě.
  • I kdyby žaloval ministerstvo vnitra, šanci na úspěch nemá jistou.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.