V obří české průmyslové a zbrojařské skupině dochází ke střídání generací. Jaroslav Strnad, zakladatel známé Czechoslovak Group (ČSG), odchází z vedení a zbavuje se i svého vlastnického podílu. Novým stoprocentním majitelem je tak od konce ledna 2018 jeho pětadvacetiletý syn Michal.

Ten už ve firmě oficiálně od října 2015 vykonává funkci předsedy představenstva a generálního ředitele. Firmu tak podle slov svého otce už de facto řídí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V jedné z největších strojírenských a zbrojařských firem Czechoslovak Group dochází k vlastnické změně.
  • Zakladatel skupiny Jaroslav Strnad převedl svůj podíl na svého pětadvacetiletého syna Michala, který už ve firmě pět let působí.
  • Skupina firem pod kontrolou Strnadových měla loni tržby okolo 25 miliard korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.