Americké akciové indexy se během šesti obchodních dní propadly o desetinu. Téměř pětina akcií amerického indexu S&P 500 ztratila dokonce více než 20 procent ceny. Některé z akcií tak investorům znovu nabízejí zajímavější vstupní ceny.

Pražská burza ale na turbulence ve světě reagovala jen velmi vlažným poklesem. Důvodů je celá řada. Jsou známy již delší dobu a potvrzují atraktivnost českého akciového trhu. Pražská burza stála stranou několikaletého silného růstového trhu, který zažívala většina zemí světa v čele s USA. Český trh ale není dostatečně rozmanitý a velký, aby se na něm daly realizovat rychlé objemy obchodů potřebné pro provozování stále oblíbenějších burzovně obchodovaných fondů (ETF). Teď nás však tato situace zachraňuje před prudkými výkyvy na obě strany, které právě kvůli velkým objemům obchodů spojených s ETF postihují a ještě postihnou USA i další trhy.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru