V používání bezkontaktních karet Češi patří mezi světové rekordmany. Bezkontaktní kartou nebo nálepkou se v Česku platí už 91 procent nákupů na kartu. Víc jich mezinárodní kartová společnost Visa zaznamenala jen v Austrálii. Teď se banky chystají i na obdobně velké rozšíření bezkontaktních bankomatů, které jsou vybavené snímačem a kartu do nich není nutné vkládat.

Jako první je v Česku před rokem a půl spustila Air Bank a nedlouho poté je na vybraných místech začala instalovat ČSOB se svojí Poštovní spořitelnou a Moneta Money Bank. V celé síti bankomatů v Česku, kterých je přes pět tisíc, jde zatím řádově jen o stovky, letošek ale přinese průlom. Spustit bezkontaktní výběry se chystají prakticky všechny banky. Tento plán HN potvrdili největší hráči na trhu, Česká spořitelna, Komerční banka, UniCredit Bank i Raiffeisenbank, ale i menší banky Fio a Sberbank.

V článku se dále dozvíte

  • Bezkontaktní bankomaty budou mít během letoška všechny významné banky.
  • Jejich výhodou je hlavně rychlost a odstranění rizika podvodu se zkopírováním karty.
  • Podle Air Bank, která byla průkopníkem této novinky, obliba těchto výběrů rychle roste.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.