Při americkém náletu zemřelo nejméně šest Rusů, ale někteří svědkové vypovídají o desítkách mrtvých a dalších desítkách těžce zraněných.

Veškerá vojenská technika byla při úderu zničena.

Vypadá to jako scénář katastrofického thrilleru, ve kterém napětí mezi Ruskem a Spojenými státy přerostlo do přímého střetu, jemuž se obě velmoci po desetiletí studené války úspěšně vyhýbaly. V noci ze 7. na 8. února v údolí Eufratu na východě Sýrie se však tento scénář stal realitou. Informace o bitvě jsou zatím kusé a objevují se pomalu, protože se týkají ruských žoldnéřů z takzvané Vagnerovy skupiny. Ti mají ve smlouvách zakázáno používat sociální sítě, fotografovat se v místech konfliktu a hovořit s novináři.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.