Představte si, že si koupíte pračku. Předtím jste si na internetovém srovnávači zkontrolovali cenu, pak si ji objednáte, přivezou ji, zapojí, pračka pere, prostě všechno funguje tak, jak má. A pak najednou přijde finanční úřad a zabaví vám všechny peníze z konta, protože tvrdí, že vlastně žádnou pračku nemáte nebo že je stará, což je prý neslučitelné se zákonem.

A když už někoho z berňáku dotáhnete domů, což může klidně trvat několik měsíců, tak vám řeknou, že sice tu pračku máte, ale že k vám přijela zdaleka, když přitom mohla přijet ze skladu, který je podstatně blíž, a navíc že ji připojil někdo, kdo na to nemá diplom. I když vám to celé přijde jako totální nesmysl, protože máte pořád zablokované peníze, poprosíte obchod, aby vám dal papír na zapojení, který vlastně stejně máte, protože k pračce patří také záruka a tu byste většinou bez odborné instalace nedostal. A pak finančák řekne, že vám peníze stejně nevrátí, protože výrobce bubnu pračky neodvedl DPH a vy jako člověk, který s ní pere, jste o tom musel vědět. A pošle vás k soudu.

V článku se dále dozvíte

  • Finanční úřady se snaží o co nejvyšší výběr daní bez ohledu na zákony.
  • Soudy jim dávají za pravdu, protože si chtějí ulehčit práci.
  • Je dobře, že Nejvyšší správní soud řadu nesmyslných rozsudků zrušil, protože s podobnou logikou lze záhy dospět ke konfiskaci majetku všech, kteří něco mají.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.