Představte si, že si koupíte pračku. Předtím jste si na internetovém srovnávači zkontrolovali cenu, pak si ji objednáte, přivezou ji, zapojí, pračka pere, prostě všechno funguje tak, jak má. A pak najednou přijde finanční úřad a zabaví vám všechny peníze z konta, protože tvrdí, že vlastně žádnou pračku nemáte nebo že je stará, což je prý neslučitelné se zákonem.

A když už někoho z berňáku dotáhnete domů, což může klidně trvat několik měsíců, tak vám řeknou, že sice tu pračku máte, ale že k vám přijela zdaleka, když přitom mohla přijet ze skladu, který je podstatně blíž, a navíc že ji připojil někdo, kdo na to nemá diplom. I když vám to celé přijde jako totální nesmysl, protože máte pořád zablokované peníze, poprosíte obchod, aby vám dal papír na zapojení, který vlastně stejně máte, protože k pračce patří také záruka a tu byste většinou bez odborné instalace nedostal. A pak finančák řekne, že vám peníze stejně nevrátí, protože výrobce bubnu pračky neodvedl DPH a vy jako člověk, který s ní pere, jste o tom musel vědět. A pošle vás k soudu.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru