Takže Andrej Babiš nebude premiérem?" dotázal se včera odpoledne autora tohoto textu zahraniční novinář, jako by si jen ověřoval hotovou věc. "A proč by neměl být?" zněla překvapená reakce. "No, protože je definitivně soudně potvrzené, že spolupracoval s komunistickou tajnou policií. To jako u vás v Česku nevadí?!" "No… popravdě řečeno… nevadí," začervenal se autor.

Rozhovor ilustruje hloubku příkopu, který nepozorovaně vzniká mezi Českem a západním světem. Zatímco například v Německu by bylo těžko představitelné, aby v čele vlády zasedl člověk, který byl agentem komunistické Stasi, u nás je spolupráce premiéra s StB většině lidí šumafuk. Voliči o Babišově škraloupu věděli a ani to s nimi nehnulo − Babiš dostal skoro 30 procent hlasů.

A politické strany, které s ním nechtějí vládnout, zmiňují jako zásadní problém jen jeho trestní stíhání kvůli dotačnímu podvodu. O spolupráci s StB už neztratí ani půl slova.

Česko se nepozorovaně propadá stále hlouběji do relativismu a rezignace na morální kritéria politiky.

V článku se dále dozvíte

  • Pokud je premiérem člověk, který je obviněn z podvodu a je evidovaným spolupracovníkem StB, není to zcela normální.
  • A pokud navíc tento člověk dokola vykřikuje, že všichni kolem jsou zloději, podvodníci a mafiáni, a cítí oprávnění dávat komukoli školení z morálky, je to ještě horší.
  • Protože k tomu může dojít jen v zemi, která upadla do morálního a historického bezvědomí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.