Na svatého Valentýna, tedy na dnešek 14. února, letos připadla i Popeleční středa. Pro křesťany čas půstu a rozjímání, který má trvat do Velikonoc, tedy následujících čtyřicet dní. Součástí půstu je zdrženlivost ve všech směrech, tedy i v tom, co si zamilovaní na svůj svátek zpravidla nenechají ujít. Naštěstí pro české obchodníky se spodním prádlem, květinami a dalšími "milostnými proprietami" jsou Češi národem pragmatickým, který ví, že všechno má svůj čas. A i půst může jeden den počkat. Navíc slavit Valentýna po všech stránkách nalačno nedává smysl. V předvečer svátku zamilovaných zachytil fotograf britského prince Harryho s jeho snoubenkou, americkou herečkou Meghan Markleovou.

Související

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru