Na svatého Valentýna, tedy na dnešek 14. února, letos připadla i Popeleční středa. Pro křesťany čas půstu a rozjímání, který má trvat do Velikonoc, tedy následujících čtyřicet dní. Součástí půstu je zdrženlivost ve všech směrech, tedy i v tom, co si zamilovaní na svůj svátek zpravidla nenechají ujít. Naštěstí pro české obchodníky se spodním prádlem, květinami a dalšími "milostnými proprietami" jsou Češi národem pragmatickým, který ví, že všechno má svůj čas. A i půst může jeden den počkat. Navíc slavit Valentýna po všech stránkách nalačno nedává smysl. V předvečer svátku zamilovaných zachytil fotograf britského prince Harryho s jeho snoubenkou, americkou herečkou Meghan Markleovou.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru