Nařízení GDPR je bezpochyby jedním z největších byznysových témat letošního roku. Přesto však značná část podnikatelů zatím vůbec netuší, co to je a čeho a koho se přesně týká. Podle expertky a konzultantky právní ochrany Evy Škorničkové se nové nařízení týká všech firem a institucí, ale i jednotlivců a on-line služeb, jež zpracovávají osobní údaje fyzických osob. Jedná se jak o typické údaje, jako jsou jméno nebo telefonní číslo, tak třeba o zdravotní stav, videozáznam, snímek obličeje a mnohé další.

Podle našich aktuálních průzkumů obzvlášť malí a střední podnikatelé vůbec netuší, co si pod zkratkou GDPR představit. Polovina firem vůbec neví, o co jde, a jen třetina se teprve začíná připravovat. Přitom firmám, které včas nezajistí soulad se směrnicí, hrozí až půlmiliardové pokuty, které pro ně mohou být likvidační.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru