Není to ani rok, co na březnovém sjezdu německých sociálních demokratů ve Würzburgu dostal kandidát na předsedu Martin Schulz v demokratických poměrech nevídaných 100 procent hlasů. Už tehdy se dal zaznamenat zvláštní rozpor. Oněch sto procent hlasů bylo projekcí nadějí strany, jejíž čelní představitelé o pár měsíců dříve pochybovali, zda má cenu stavět někoho do souboje o kancléřství proti úřadující Angele Merkelové. Nyní SPD v Martinu Schulzovi viděla poukázku na nemožné, na volební výhru. "Příští zastávka − kancléřský úřad," znělo jedno z hesel na sjezdu. Když ani to Schulzovi nestačilo a delegáty vyzval "Volejte Martin!", neodpustil si generální tajemník křesťanských demokratů Peter Tauber sarkastickou poznámku: "Snad nechtěl, aby volali Svatého Martina." Dnes je nálada plná nadějí tatam a politická kariéra loni sebejistého kancléřského kandidáta skončila minulý týden v troskách.

Pracant, který překonával sám sebe

Jak se vlastně synek z prostých poměrů dostal tak daleko a proč obrazně řečeno padl před branami?

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Málokdo měl za sebou tak silný příběh a tak pečlivě budovanou kariéru jako vyzývatel Angely Merkelové.
  • A málokdo zažil tak překvapivý a možná i definitivní pád.
  • Martin Schulz dal německým sociálním demokratům naději, teď se ho zbavili jako obtížné zátěže.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru