Ačkoliv místopředseda hnutí SPD Radim Fiala brojí proti dotacím, jeho vlastní firma IF Facility je na nich výrazně závislá. Během posledních čtyř a půl roku (od začátku roku 2013 do konce prvního pololetí loňského roku) pobrala od státu téměř 160 milionů korun. HN to zjistily z výročních zpráv IF Facility a také z údajů, které poskytl Úřad práce ČR podle zákona o svobodném přístupu k informacím.

Druhý muž Okamurova hnutí, který je zároveň šéfem sněmovního hospodářského výboru, se přitom proti rozbujelému dotačnímu systému kriticky vyslovil na začátku února v rozhovoru pro Českou televizi. Mluvil hlavně o dotacích z EU, ale v obecné rovině vyzdvihl i "bezdotační" podnikání velkoobuvníka Tomáše Bati.

"Když podnikal pan Baťa, tak chtěl za co nejlepší cenu udělat nejlepší výrobek, aby ho lidé mohli nosit. Dnes ale nevítězí nabídka a poptávka, ale vítězí ten, kdo má nejlepší přístup k dotacím," prohlásil v ČT Fiala.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.