Dostavba kusu dálnice mezi Příbramí a Pískem má mít podobu projektu PPP, tedy spolupráce soukromého a veřejného sektoru. Důvod pro toto netradiční řešení je jednoduchý. Ministerstvo dopravy se připravuje na to, že peníze z fondů Evropské unie dojdou. A vlastní investiční zdroje prý stát nemá.

České zkušenosti s projekty PPP nejsou − řekněme diplomaticky − zrovna ideální. Prvním pokusem, ještě z poloviny 90. let, byla dostavba obchvatu Plzně.

Resort dopravy ale od projektu ustoupil − prý kvůli nepochopení konceptu PPP, v zásadě si tehdy stát myslel, že mu "někdo" postaví dálnici zdarma.

V článku se dále dozvíte

  • Dálnici D4 mezi Pískem a Příbramí má dostavět soukromá firma ve společném projektu se státem. Dosavadní zkušenosti s podobnými akcemi jsou v Česku mizerné.
  • Stát dosud nedokázal uřídit projekt a sepsat smlouvu, která by přežila nejen mnoho následujících let, ale také neustálé střídání politiků a vlád.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.