Sedíme u kulatého stolu v jedné ze zasedacích místností ministerstva dopravy s výhledem na Vltavu a Pražský hrad. Přesně v jedenáct hodin se otevřou dveře a dovnitř vchází ministr. Podáváme si ruce.

Slovo si po chvíli bere fotograf: "Bylo by, pane ministře, možné, abyste se posadil sem na tuhle židli?" "Kvůli tomu obrazu, že ano?" vytuší ministr a všichni se podíváme na olejomalbu lokomotivy ve zlatém rámu.

"Víte, ministerstvo dopravy má vlastní sbírku obrazů. Já jsem za dobu svého působení nechal některé z nich zrenovovat. Jeden obraz mi také visí v pracovně, můžu vám ho pak ukázat."

Dan Ťok je plný energie a dobré nálady. Že by předzvěst jeho dalšího působení ve vládě Andreje Babiše?

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Pokud se opět stane ministrem dopravy, bude jeho hlavním úkolem zrychlit výstavbu silnic a dálnic. K tomu je třeba prosadit novelu zákona o liniových stavbách.
  • Kdyby se ale nová vláda měla opírat o Tomia Okamuru, Dan Ťok by z ministerstva sám odešel.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.