Zemědělci letos na řepce vydělají méně. Cena druhé nejoblíbenější plodiny na českých polích se meziročně propadla o pětinu. A podle pěstitelů i obchodníků není vyloučené, že by mohlo dojít k zlevnění řepkového oleje. To je dobrá zpráva pro spotřebitele, protože řepkový olej je nedílnou součástí mnoha českých domácností a jeho prodeje jdou posledních pár let nahoru.

"K poklesu spotřebitelských cen rostlinných olejů v následujícím období dojde, ale pokles cen mají v rukou obchodní řetězce, které stanovují konečnou cenu pro spotřebitele," uvádí ředitel Svazu pěstitelů a zpracovatelů olejnin Martin Volf.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Cena řepky se meziročně propadla o pětinu.
  • Pro zemědělce, pro které je řepka druhou nejoblíbenější pěstovanou plodinou, to znamená nižší výdělky.
  • Pokud budou ceny nadále padat, může zlevnit řepkový olej v obchodech.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.