Farmaceutická společnost Novartis v Řecku čelí podezření, že podplácela tamní lékaře a politiky, aby si zajistila lepší postavení na tamním trhu s léky. Do skandálu se zapletli i vysoce postavení řečtí politici, konkrétně osm bývalých ministrů a dva bývalí premiéři. Ti všichni vinu odmítají. Vyšetřování nadále probíhá.

Řecká policie, která při hledání důkazů spolupracuje i s americkou FBI, začala vyšetřovat úplatkářský skandál už loni. Tehdy ministr spravedlnosti Stavros Kontonis veřejnost informoval, že švýcarský farmaceutický koncern Novartis zřejmě podplácel tisíce lékařů, ale také úředníky i politiky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.