Tradičním pálením amerických a izraelských vlajek oslavili Íránci 39. výročí islámské revoluce. Veselí tentokrát nenarušovaly ani prostovlasé ženy, které na počátku února protestovaly proti povinnému nošení šátků a policie je za to poslala do vazby.

Hlavním tématem se ale nakonec stala stejně ekonomika. Těžko nevzpomenout na protesty, které v Íránu propukly na přelomu roku kvůli špatné ekonomické situaci a při nichž zemřelo přes 20 lidí a na 3000 osob se ocitlo za mřížemi. Prezident Hasan Rúhání Íráncům slíbil, že se v nejbližší době dočkají nových pracovních příležitostí i zlepšení ekonomické situace. Jak zajistit, aby bylo lépe, ovšem neupřesnil.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru